top of page

Příběhy

Zde najdete inspirativní příběhy lidí, kterým do života vstoupila rakovina

Skupina

V tomto posledním videu projektu Žiju s rakovinou spolufinancovaným Evropskou unií a Amelií z.s. nahlédneme na problematiku onkologického onemocnění z pohledu žen, které se s rakovinou setkaly.

 

Čtyři ženy - Bohunka, Dina, Jana a Milada se spojily, aby společně přiblížily, jaké jsou jejich zkušenosti s onkologickým onemocněním a zdůraznily, co to pro ně znamená. Setkejte se s nimi, aby Vám vše přiblížily.

Děkujeme, že se zajímáte a že pomáháte lidem žít život s rakovinou.

Eva

Eva s námi sdílela svůj příběh s diagnózou dermatofibrosarcoma protuberans. O jakou diagnózu se jedná, jaké jsou její příznaky, nebo jak člověku s rakovinou pomoci? To vše se můžete dozvědět v tomto rozhovoru.

 

Žiju s rakovinou je projekt spolufinancovaný Amelií z.s. a Evropskou unií. Jedná se o solidární projekt, jehož cílem je informovat o rakovině a destigmatizovat ji v českém prostředí. Více se dozvíte na webu projektu nebo jeho instagramu @zijusrakovinou .

Lenka

"Moje jméno je Lenka Smolová, jsem zdravotnický záchranář a už přes rok a půl bojuji s rakovinou štítné žlázy. Z minuty na minutu se změnil svět nejen mně, ale i celé mé rodině. Ale je důležité nepodlehnout, nastavit si to nějak v hlavě a pracovat s tím a nikdy to nevzdávat."

 

Co obnáší diagnóza rakoviny štítné žlázy, jaké jsou její příznaky, nebo jak pomoci? To vše se můžete dozvědět v tomto rozhovoru.

Štěpánka

"Můj příběh se začal odvíjet někdy tak na podzim roku 2018, kdy jsem šla, zodpovědně, na svůj první mammograf v životě a tam se už zdálo něco trochu nejasné..."

Jaké mohou být prožitky spojené s diagnózou rakoviny prsu? Jaké jsou její příznaky a jak můžeme pomáhat? To vše se můžete dozvědět v tomto rozhovoru. 

Milada

"Běžím jeden maratón, který nedoběhnu do cíle, ale mám tu šanci běžet. Takže běžím jak nejlépe umím a každý den, jak nejlépe umím." říká paní Milada o své zkušenosti s rakovinou plic a paliativní léčbou.

 

Co je to paliativní péče? Jak Milada diagnózu prožívala, prožívá a jak ji vnímá rodina a blízcí? Jak můžeme člověku s rakovinou pomoci? Je pravda, že rakovina plic se týká pouze kuřáků? To vše se můžete dozvědět v tomto rozhovoru. Paní Milada je autorkou knihy Kdo vyhraje? kterou nám ochotně dovolila sdílet a tak si ji můžete přečíst v tabu Ke stažení.

Michaela

"Jmenuji se Michaela Táborská. Pracuji jako učitelka ve školce, ale nyní si musím na chvíli odběhnout, abych se vypořádala s nepříjemným Hodgkinovým lymfomem. Je však klíčové vstoupit do tohoto boje s odhodláním a především s pozitivním přístupem a optimismem, protože občas stejně nezbývá nic jiného než se smát... a smích má léčivou moc."

bottom of page