top of page
O nás

O nás

Žiju s rakovinou je projekt, který vznikl spolufinancováním Amelie z.s. a Evropské unie. Půvdně byl projekt solidárním projektem, jehož cílem i nadále zůstává informovat o rakovině a destigmatizovat ji v českém prostředí. 

 

Žiju s rakovinou je online projekt můžete najít na sociálních sítích jako jsou Instagram, YouTube a vlastní web.

 

Za původním návrhem projektu Žiju s rakovinou a jeho implementací mezi lednem a listopadem 2023 stojí skupina mladých lidí, kteří se podíleli na jeho realizaci:

Náš tým

Náš tým

Monika Večeřová

Monika pracovala jako psycholožka v Centru Amelie v Praze, pracuje v Národním ústavu duševního zdraví na výzkumu a učí angličtinu. Je frekventantkou výcviku v kognitivně behaviorální terapii, ráda pracuje s lidmi a miluje přírodu.
 

Monika přišla s nápadem vytvořit projekt ŽIJU s rakovinou v návaznosti na online podpůrnou skupinu, kterou realizovala v Amélii.


Ve skupině bylo stigma opakujícím se tématem lidí, kteří žijí s onkologickým onemocněním. Monika byla koordinátorkou a vedoucí projektu. Podařilo se jí dát dohromady tým nejlepších lidí a přátel, díky kterým se myšlenka pomalu ale jistě změnila ve skutečnost. 

IMG_3683-2.jpg

Lucie Večeřová

IMG_3697-2.jpg

Lucie je studentka bakalářského studia Fakulty humanitních studií UK v Praze, kde studuje obor Humanitní vzdělanost. Specializuje se zde především na psychologii, ale mimojiné třeba také na filosofii.
 

 

Napsala psychologicko-etologickou bakalářskou práci, kde zkoumala, jak papoušci šedí reagují na různé druhy hudebních stimulů těch nejrůznějších hudebních žánrů. Ve volném čase se v oboru psychologie často zajímá o témata jako například: narcismus, psychopatologie, duševní onemocnění a osobní rozvoj člověka (sebevědomí, sebehodnota, sebepřijetí).
 

 

Žijusrakovinou popisuje jako velmi slibný a nadějný projekt, který může mít díky svému týmu různorodě zaměřených lidí, velký přínos pro onkologické pacienty, jejich blízké, a také pro širokou veřejnost. Lucka říká, že se často o psychologické pomoci nemluví tolik, jak by se mělo, a proto je dobré lidem občas připomínat, jak si “poradit” v nelehkých životních situacích.

Michaela Zatloukalová (Krejčí)

Michaela se do projektu Žiju s rakovinou zapojila, aby se podílela na informovanosti lidí s onkologickou diagnózou.
 

Michaela je psycholožkou v neziskové organizaci Amelie, kde poskytuje psychologické poradenství pro klienty s onkologickým onemocněním a nebo jejich blízkým. Také pracuje jako sociální pracovnice pro seniory a osoby se zdravotním postižením a jako školní psycholožka na základní škole. Dále spolupracuje s dobrovolníky, organizuje vzdělávací kurzy a další projekty pro pracovníky s mládeží.

Cílem projektu ŽIJU s rakovinou, na kterém se Michaela podílí, je zvyšovat povědomí o možnostech pro onkologické klienty a jejich blízké, tak, aby informace byly na jednom místě a také se snaží o povědomí široké veřejnosti o rakovině a prevenci.  

IMG_3656-2.jpg

Sára Škerlová

IMG_3717-2.jpg

Sára Škerlová je vystudovaná vývojová psycholožka a momentálně pracuje jako jazyková učitelka. Má zkušenosti jako dobrovolnice s prací s lidmi trpícími fyzickým postižením, které často provází i psychické problémy.

Poskytování podpory všem, kteří ji potřebují, je podle Sářina názoru nedílnou součástí všech našich životů a proto se také zapojila do projektu Žiju s rakovinou. Má zde možnost vzdělat sama sebe i své okolí o často tabuizovaných tématech týkajících se onkologické léčby i psychických obtíží, které mohou během nemoci nastat.

Říká, že tento projekt je smysluplný a přínosný jak poskytováním informací a podpory populaci s rakovinou a jejich blízkým, tak i vzděláváním široké veřejnosti a destigmatizací tohoto tématu. 

Claudia Mónica Gutiérrez

Claudia je specialistka digitálního marketingu specializující se na komunikaci na sociálních sítích. V současné době působí v jako freelance a do projektu Žiju s rakovinou se zapojila aby se podílela na informovanosti lidí s onkologickou diagnózou. 

IMG_3770.JPG

Valentina Temelová

IMG_3807-2.jpg

Valentina vytvořila grafiku a design projektu Žiju s rakovinou.

Martina Krejčí

Martina je studentka nutriční terapie, což je bakalářský obor na 1. LF UK v Praze. Zajímá se o klinickou a sportovní výživu, ale také například o chemii potravin. Velkou vášní je pro ni sport. Nedávno se z ní stala certifikovaná fitness trenérka. Jejím cílem je přiblížit lidem zdravý a zároveň dlouhodobě udržitelný životní styl, kterému nebude chybět balanc. Vnímá, jakým způsobem naše stravování, pohyb i psychické nastavení mysli dokáže ovlivnit kvalitu života.

Nejen proto považuje Martina projekt Žiju s rakovinou za velmi přínosný a důležitý. Podle jejího názoru, široké veřejnosti i lidem s onkologickým nebo jiným onemocněním, chybí dostatek informací, které by jim pomohly jejich těžkou situaci zvládnout co nejlépe. Je vděčná, že může být součástí týmu tohoto projektu a podílet se na destigmatizaci a hlavně prevenci nemocí.

FullSizeRender.jpeg

Aleš Hrubý

IMG_3828-2.jpg

Aleš Hrubý v tuto chvíli pracuje jako psycholog a výzkumný pracovník v Národním ústavu duševního zdraví a pracuje také v Národním pedagogickém institutu České republiky. 

Do projektu ŽIJU s rakovinou se zapojil primárně jako člen výzkumného týmu a mimo to se věnuje i správě webových stránek projektu.

 

Projekt považuje jako velmi důležitý a přínosný nejen z hlediska rozšiřování povědomí a vzdělávání o onkologických onemocněních, ale také z hlediska podpory vzájemného porozumění a duševního zdraví obecně.


 

Partneři

Partneři

Za umožnění realizace projektu děkujeme:

 

Konzultant IT a finanční manažer Amelie: Michalu Blažkovi

Statutární zástupkyně Amelie: Šárce Slavíkové

Ředitelka Amelie: Michaele Čadkové Svejkovské

Koordinátorka dobrovolníků: Evě Račanové


Projekt je spolufinancován Evropskou unií (2022-3-CZ01-ESC30-SOL-000098645) a Amelií z.s..

CS_Co-fundedbytheEU_RGB_POS.png
amelie-logo-bg.gif
bottom of page