top of page

ŽIJU sdílí příběhy - seznamte se s paní Miladou

Představujeme vám sérii online rozhovorů, kde otevíráme společně s klienty s onkologickým onemocněním jejich příběhy. Z rozhovoru s paní Miladou se můžete dozvědět o tom, jak komunikovat s člověkem s onkologickým onemocněním. Důvody, proč se přihlásila do našeho projektu a chtěla sdílet svou zkušenost jsou její přání, aby rakovina nebyla ve společnosti tabu a aby ukázala, jak můžeme s lidmi, kteří se potýkají s rakovinou, otevřeně mluvit.


“Velmi se mě dotklo, jak Milada mluvila o rakovině s lehkostí a otevřeností. Když jsem se Milady ptala, na jaké otázky by se Vás měli ptát, odpověděla, že na cokoliv, dokud to dělají citlivě, otevřeně a upřímně. Stačí jen říct, ‘Jsem tady, potřebuješ něco?’.” Říká Michaela, psycholožka Centra Amelie v Olomouci a pokračuje “Jako psycholožka u klientů vnímám, že někdy cítí nekomfort, nepřijetí ze strany blízkých a proto je důležité předávat tyto zkušenosti široké veřejnosti.”


Milada se rozhodla napsat o svých zkušenostech s rakovinou knihu - Kdo vyhraje? Rádi bychom Vás vyzvali, abyste si knihu stáhli (tab Ke stažení) a pročetli. Jako malou ochutnávku níže přikládáme část, která Vás může zaujmout:


Všichni mne povzbuzují, abych bojovala, byla silná a statečná. Většina bojů se odehrává ve mně, a to nikdo nevidí. Snažím se každý den doslova bojovat o každý zdravý kousek ve svém těle. V této fázi potřebuji pomoc. Potřebuji pomocnou ruku.


Milada svou odvahou inspiruje další k tomu, aby bojovali a zvládli náročnou situaci spojenou s onemocněním.


Jak se Milada poprala se svými překážkami? Seznamte se s jejím příběhem ve videu.Zdroj:

Alexandrou, M. (2022). Kdo vyhraje? Dostupné na: https://www.zijusrakovinou.cz/_files/ugd/4d371a_e9218288d8be4094878525ba32f5460e.pdf (se souhlasem autorky), str. 15. ISBN: 978-80-908849-1-5.Zatloukalová, M., Večeřová, M. (ed.), říjen 2023.

Commentaires


IMG_3717-2.jpg

Hezký den, děkujeme že Vás zajímá projekt Žiju s rakovinou!

Žiju s rakovinou je solidární projekt spolufinancovaný centrem Amelie z.s. a Evropskou unií. Cílem projektu je informovat o rakovině a destigmatizovat ji v českém prostředí.

Chcete naše články odebírat?

Děkujeme že máte zájem o naše články!

  • Youtube
  • Instagram
bottom of page